Anonim

Rugby vs americký futbal

Je ľahké povedať, že ragby a americký futbal sú podobné hry, pretože majú rovnaký pôvod, no je medzi nimi priepastný rozdiel, ktorý nemožno prehliadnuť. Na prvý pohľad by ste si mohli myslieť, že ragby aj americký futbal sú tá istá hra. Nie je to však tak. Preto, aby sme pochopili rozdiel medzi rugby a americkým futbalom, mali by sme mať najprv všeobecnú predstavu o týchto dvoch hrách a potom ich porovnať, aby sme videli rozdiely. Preto vám tento článok predstavuje definície každej hry a rozdiely medzi nimi; Ragby a americký futbal.

Čo je rugby?

Rugby, ktoré sa bežne hrá po celom svete v Európe, Austrálii, Afrike a dokonca aj v Ázii, je veľmi fyzická hra. Môže byť známa ako hra, ktorá vyžaduje zručnosti vo futbale, basketbale a americkom futbale. Hráči rugby musia behať po ihrisku, kým nedokážu streliť gól do bránky druhého tímu. Musia si efektívne prihrávať. Tiež sa niekedy musia zapojiť do bitiek ako v americkom futbale, aby získali loptu od súpera. Aby hráči skórovali v ragbyových hrách, musia vziať loptu a položiť ju na dotykovú čiaru opačného tímu. Toto je známe ako pokus. Alebo inak, hráč môže kopať loptu medzi bránkové žrde.

Čo je americký futbal?

Americký futbal je hlavná a veľmi populárna hra v USA. Hrá sa iba v USA. Je to tiež vysoko konkurenčná hra, ktorá si vyžaduje veľa fyzickej sily. Aby hráč skóroval v zápase amerického futbalu, musí vziať loptu za súperovu dotykovú čiaru. Toto je známe ako touchdown. Hráč ho môže kopať aj medzi bránkové žrde. To je známe ako gól z ihriska.

americký futbal

Aký je rozdiel medzi rugby a americkým futbalom?

Teraz, keď máme všeobecnú predstavu o týchto dvoch hrách, pozrime sa na tieto rozdiely.

• Americký futbal sa tak nazýva, pretože sa hrá hlavne v USA, zatiaľ čo rugby je šport, ktorý sa hrá v celej Európe, Austrálii, Afrike a dokonca aj v Ázii.

• Zatiaľ čo hráči nosia v americkom futbale veľa ťažkých ochranných pomôcok, v rugby je povolená len skromná výplň na hlave a ramenách.

• V americkom futbale je povolené neobmedzené striedanie, zatiaľ čo v rugby je povolených iba 7 striedaní.

• Tím sa skladá z 11 hráčov v americkom futbale, zatiaľ čo 15 hráčov tvorí tím v rugby.

• V americkom futbale je jeden rozhodca a 3 až 6 ďalších rozhodcov, zatiaľ čo v rugby sú 3 rozhodcovia a videorozhodca.

• Zatiaľ čo cieľom v oboch hrách je dostať loptu cez súperovu bránku, v americkom futbale sa tomu hovorí touchdown, ale v rugby sa nazýva pokus.

• Veľkosť ihriska v americkom futbale je 109,7 x 48,8 metra, zatiaľ čo v rugby je to 100 x 70 metrov.

• V americkom futbale sú štyri 15-minútové hry s prestávkou po dvoch štvrtinách, zatiaľ čo v rugby sú dva 40-minútové polčasy.

• Prvý šampionát v americkom futbale sa nazýva Národná futbalová liga (NFL) a v rugby existujú dva hlavné majstrovstvá s názvom Rugby League a Rugby Union.

• Veľkosť lopty, ktorá má tvar gule, je v týchto dvoch športoch tiež odlišná. Americký futbal je dlhý asi 28 cm a v strede má obvod asi 56 cm. Rugbyová lopta je približne 27 cm dlhá a 60 cm v jej najširšom mieste.